Pamporowo

Pamporowo jest znanym ośrodkiem leczniczym - leczy się tu nadciśnienie tętnicze, arteriosklerozę, choroby dróg oddechowych. Miejscowość jest świetnym punktem wypadowym do wędrówek po okolicznych górach.
Ta narciarska miejscowość położona jest na wysokości 1650 m.n.p.m.u stóp Sneżanki (1926m.). Śnieg utrzymuje się tu przez 150 dni w roku, a średnia temperatura wynosi 8,5 stopni C.

Pamporowo to 17,5 km tras alpejskich o różnym stopniu trudności oraz 34 km tras biegowych. Jeżdzić można na północnych, wschodnich i zachodnich stokach góry od wysokości 1450 m.n.p.m. do 1926 m.n.p.m. Wiekszość tras zaczyna się na samym szczycie, natomiast osoby początkujące mogą jeżdzić na specjalnie wyznaczonym terenie nieco niżej. Doświadczeni narciarze z pewnością spróbują swoich sił na tzw. "Ścianie" lub "Dwóch Mostach", dla innych pozostają trasy turystyczne. Sieć wyciągów krzesełkowych i orczyków jest bardzo dobrze rozwinięta, a przepustowość wynosi 8,5 tys. osób na godzinę. Narciarze, którzy przyjechali na urlop z dziecmi, mogą zostawić swoje pociechy miedzy 5 a 8 rokiem życia w jednym z pieciu przedszkoli narciarskich.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]