Albena

W Albenie można zaspokoić zarówno potrzeby ciała, jak i ducha. Organizuje się tu wiele przedstawień teatralnych, koncertów, można odwiedzić galerię sztuki. W początkach czerwca w mieście odbywa się międzynarodowy festiwal telewizyjny Złota Albena poświęcony programom muzycznym i rozrywkowym, który zamienia kurort w centrum bułgarskiego przemysłu reklamowego i telewizyjnego. Atrakcją również jest odbywający się w czerwcu festiwal "Folklor bez granic". Można na nim usłyszeć i zobaczyć zespoły folklorystyczne z całej niemal Europy. Na przełomie sierpnia i września odbywa się tu jeszcze jeden festiwal folklorystyczny pod nazwą Dobrudza Śpiewa i Tańczy. Na festiwalu prezentowane są porywające i nieraz bardzo żywiołowe wykonania ludowych pieśni i tańców, nie tylko bułgarskich. Od 2003 r. organizowany jest pod koniec września w Albenie oraz Dobriczu festiwal parad "Złoty Pompon", na którym występują m. in. grupy mażoretek z całej Bułgarii. Dziewczyny demonstrują sposoby "podgrzewania" atmosfery na zawodach sportowych i świątecznych defiladach.

Miasto oferuje spory wachlarz możliwości spędzenia czasu wolnego. Do dyspozycji turystów jest kilka basenów, można korzystać z nart wodnych, parasailingu, jachtów, można surfować, nurkować, grać w tenisa, minigolfa, kręgle, siatkówkę plażową. Chętni mogą też zapisać się do grupy aerobiku, szkółki lotniarskiej lub na naukę nurkowania. Dzieci zabawią się w wesołym miasteczku, z dziecięcą dyskoteką, dmuchaną trampoliną, torem kartingowym i minikolejką. Z myślą o najmłodszych organizowane są konkursy rysunków na asfalcie oraz przedstawienia teatrzyku lalkowego.

Można także wybierać się na wycieczki do lezących nie tak daleko, a wartych zobaczenia miejsc wybrzeża: klasztoru Aładża, rezerwatu Pobiti kamyni, Warny, Bałcziku. Miejscowe agencje turystyczne organizują
też dłuższe, jednodniowe wypady do różnych ciekawych miejsc północno-wschodniej Bułgarii i wybrzeża czarnomorskiego.

Ponadto odbywa się tu mnóstwo imprez mniejszego kalibru niemal przez cały rok, szczególnie w sezonie letnim, tak iż z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

  • Komentarze i opinie
  • Brak komentarzy na forum, możesz być pierwszą osobą rozpoczynającą temat
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]