Mecz towarzyski Polska - Bułgaria

W meczu towarzyskim rozegranym na stadionie Polonii w Warszawie, reprezentacja Polski pokonała reprezentację Bułgarii 2:0 Takiej reprezentacji Polski nie oglądaliśmy od miesięcy. Nie przeszkodziły dziwaczne koszulki w barwach Monako. Podopieczni trenera Franciszka Smudy roznieśli reprezentację Bułgarii w meczu towarzyskim.

Po zimowej przerwie polska reprezentacja rozegrała pierwsze w tym roku spotkanie przed własną publicznością. Pierwsze pół godziny meczu było przeraźliwie nudne. Pierwszy celny strzał na bramkę rywali oddał Dariusz Dudka dopiero w 41 minucie meczu. Druga część spotkania była już pod kontrolą granatowo-czerwono-białych czyli Polaków.

Piłkarze Bułgarii zażyczyli sobie spotkania tylko w stolicy Polski. Mecz zgodnie z ich prośbą odbył się na stadionie warszawskiej Polonii. Można zrozumieć ich komfort psychiczny. Reprezentacja tego bałkańskiego kraju znajduje się na 30 miejscu w rankingu FIFA, a Polska spadła właśnie na niechlubną 59. pozycję.

Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 2:0. Bramki dla biało-czerwnonych, którzy w tym meczu wystąpili na niebiesko, strzelili Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.