Złote Piaski

Złote Piaski to uzdrowisko o światowej sławie z dobrze zagospodarowaną plażą o długości 4 km i szerokości 100 m ze złotym, czystym piaskiem, dobrze zagospodarowana. Ośrodek posiada luźną zabudowę wśród lasów i nabrzeża. Kilkadziesiąt nowoczesnych hoteli, z których najdalsze znajdują się 400 m od plaży. Od maja do października około 25 słonecznych dni w miesiącu.

Mówi się że Złote piaski to bardzo odpowiednia nazwa ludowa, która znalazła swe całkowite uzasadnienie dopiero w latach władzy ludowej. W ciągu kilku lat zaledwie wyrosło tu olbrzymie osiedle uzdrowiskowe z nowoczesnymi hotelami, restauracjami, cukierniami. I wszystko to znajduje się obok plaży z drobniutkim piaskiem na przestrzeni przeszło trzech i pół kilometrów długości i w naturalnym sąsiedztwie z wiekowym lasem liściastym. Przybysze z całej Europy byli zaskoczeni i zachwyceni Złotymi Piaskami - pisało kilku artystów z niemieckiego studium kinematograficznego po zwiedzeniu tej plaży.

Ze Złotych Piasków w kierunku południowo-zachodnim, szlakiem turystycznym przez las dojść można do niezwykle atrakcyjnego zabytku, jakim jest Atadża Monaster, wykuty w wysokiej, wapiennej skale. Klasztor istniał już na przełomie naszej ery. Aktualny wygląd tego zabytku pochodzi z XII—XIV w. Oglądać można wykute w skałach cele mnichów, grobowce, kościółek a na ścianach - ślady fresków.

Niecały kilometr na południe od klasztoru znajdują się katakumby, również wykute w skałach Posiadają trzy piętra i pochodzą prawdopodobnie z I-II w. n.e.

Filmy z Bułgaria - Złote Piaski

W Złotych Piaskach nie sposób się nudzić. Można tu uprawiać windsurfing, jeździć na nartach wodnych, nurkować, żeglować. A gdy mamy dość wody, możemy wznieść się w powietrze, polatać na lotni lub paralotni. Można korzystać do woli z

Bułgaria - Złote Piaski

Złote Piaski

Ze Złotych Piasków w kierunku południowo-zachodnim dotrzeć można do Aładża Monaster - szlakiem turystycznym przez las ok. 3 km, szosą k km. Znajduje się tam niezwykle atrakcyjny zabytek. W wysokiej (30 m) skale wapiennej Frangensko Ptato wykute

Złote Piaski
IP:54.204.66.38, host: ec2-54-204-66-38.compute-1.amazonaws.com

Komentarze i opinie

  • wojt Wojt

    a czy masz namiar na jakis fajny kamping i ewentualne ceny ?? dzieki

    data dodania 2011-05-24 22:47:38
    Forum Złote Piaski

Newsletter
Kamery Złote Piaski

Golden Sands - Nisipurile de Aur - ?????? ??????

Golden Sands - Nisipurile de Aur - ?????? ??????

golden sands, varna, bulgaria

golden sands, varna, bulgaria

villa zone Osenovo above Varna

villa zone Osenovo above Varna

 ?????? ??? ?????? ??????? ???? ????? ???? ????? ???? ????? ??????

?????? ??? ?????? ??????? ???? ????? ???? ????? ???? ????? ??????

 ????? ??? ?????? ??????? ?????? ?????? ????? ?????? ? ????? ????

????? ??? ?????? ??????? ?????? ?????? ????? ?????? ? ????? ????

© 2009-2014 - nevserv! sql 9