Złote Piaski

Złote Piaski to uzdrowisko o światowej sławie z dobrze zagospodarowaną plażą o długości 4 km i szerokości 100 m ze złotym, czystym piaskiem, dobrze zagospodarowana. Ośrodek posiada luźną zabudowę wśród lasów i nabrzeża. Kilkadziesiąt nowoczesnych hoteli, z których najdalsze znajdują się 400 m od plaży. Od maja do października około 25 słonecznych dni w miesiącu.

Mówi się że Złote piaski to bardzo odpowiednia nazwa ludowa, która znalazła swe całkowite uzasadnienie dopiero w latach władzy ludowej. W ciągu kilku lat zaledwie wyrosło tu olbrzymie osiedle uzdrowiskowe z nowoczesnymi hotelami, restauracjami, cukierniami. I wszystko to znajduje się obok plaży z drobniutkim piaskiem na przestrzeni przeszło trzech i pół kilometrów długości i w naturalnym sąsiedztwie z wiekowym lasem liściastym. Przybysze z całej Europy byli zaskoczeni i zachwyceni Złotymi Piaskami - pisało kilku artystów z niemieckiego studium kinematograficznego po zwiedzeniu tej plaży.

Ze Złotych Piasków w kierunku południowo-zachodnim, szlakiem turystycznym przez las dojść można do niezwykle atrakcyjnego zabytku, jakim jest Atadża Monaster, wykuty w wysokiej, wapiennej skale. Klasztor istniał już na przełomie naszej ery. Aktualny wygląd tego zabytku pochodzi z XII—XIV w. Oglądać można wykute w skałach cele mnichów, grobowce, kościółek a na ścianach - ślady fresków.

Niecały kilometr na południe od klasztoru znajdują się katakumby, również wykute w skałach Posiadają trzy piętra i pochodzą prawdopodobnie z I-II w. n.e.

Filmy z Bułgaria - Złote Piaski

W Złotych Piaskach nie sposób się nudzić. Można tu uprawiać windsurfing, jeździć na nartach wodnych, nurkować, żeglować. A gdy mamy dość wody, możemy wznieść się w powietrze, polatać na lotni lub paralotni. Można korzystać do woli z

Bułgaria - Złote Piaski

Złote Piaski

Ze Złotych Piasków w kierunku południowo-zachodnim dotrzeć można do Aładża Monaster - szlakiem turystycznym przez las ok. 3 km, szosą k km. Znajduje się tam niezwykle atrakcyjny zabytek. W wysokiej (30 m) skale wapiennej Frangensko Ptato wykute

Złote Piaski
IP:23.22.20.49, host: ec2-23-22-20-49.compute-1.amazonaws.com

Newsletter
Kamery Złote Piaski

?????? ??????

?????? ??????

Golden Sands - Nisipurile de Aur - ?????? ??????

Golden Sands - Nisipurile de Aur - ?????? ??????

villa zone Osenovo above Varna

villa zone Osenovo above Varna

??????

??????

Varna - Varna, Bulgaria

Varna - Varna, Bulgaria

© 2009-2015 sql 9