Bałczik

Miasto leży w odległości ok. 44 km od Warny, nieopodal trasy E87, 37 km na południowy wschód od Dobricza. Miasto położone na tarasowatych wapiennych skałach. Bałczik cieszy się sławą kurortu, gdyż jest korzystnie, tarasowo położony nad małą zatoką, ale jednocześnie brak tu letniego zgiełku i wysokich cen właściwych innym turystycznym miejscowościom bułgarskiego wybrzeża. Bałczik jest również trzecim, po Warnie i Burgas, portem Bułgarii.

Miasto położone na tarasowatych wapiennych skałach. W okresie 1913-1940 r. znajdowała się tutaj rezydencja królów i arystokracji rumuńskiej. Przypomina o tym pałacyk w stylu orientalnym, zbudowany przez królową rumuńską Marię w pięknym parku o bujnym subtropikalnym drzewostanie, z unikalnymi kwiatami, krzewami i ogrodem kaktusów.

Do 1940 r. znajdowała się tutaj rezydencja królów i arystokracji rumuńskiej. Przypomina o tym pałacyk w stylu orientalnym, zbudowany przez królową Marię w pięknym parku o bujnym drzewostanie subtropikalnym, z unikalnymi kwiatami i krzewami (różne gatunki kaktusów), wygodnymi alejkami i plażą.

Warto zwiedzić stare magazyny portowe, willę Korab. W miejskim muzeum liczne eksponaty. Znajdujące się tu źródła mineralne o temp. 21 st.C, leczą dolegliwości układu pokarmowego. Warto tu też przyjechać z tego względu, że miasto - choć leży blisko nadczarnomorskich kurortów: Albeny i Złotych Piasków - nie jest jednak zatłoczone i oferuje nie lada atrakcje: przepiękny ogród botaniczny oraz niemniej godną uwagi piaszczystą plażę.

Filmy z Bałczik - ogród botaniczny

Przepiękny ogród botaniczny w Bałcziku. Wspaniała roślinność skrywa zabytkowe budowle, fontanny, kolumny. Doskonałe miejsce na relaks.

Bałczik - ogród botaniczny

Bałczik

Największymi atrakcjami miasta są: pałacyk rumuńskiej królowej Marii oraz otaczający go, duży, przepiękny ogród wraz z sąsiadującym ogrodem botanicznym. Bardzo ciekawa jest historia pałacyku, który nosi także poetycką nazwę "Ciche gniazdo". Pałacyk, wraz z otaczającym go obszernym

Bałczik

Bałczik

W VI w. p.n.e. na miejscu osady trackiej (I w. p.n.e.) powstała tu grecka kolonia Crunoi (później nazwana Dionizopolis), którą w czasach rzymskich podniesiono do rangi miasta. Przez jakiś czas przcbywał tu rzymski poeta, Owidiusz. Nazwał miejscowość

Bałczik
IP:54.242.126.9, host: ec2-54-242-126-9.compute-1.amazonaws.com

Newsletter
Kamery Bałczik

balchik, dobrich, bulgaria

balchik, dobrich, bulgaria

balchik, varna, bulgaria

balchik, varna, bulgaria

??????

??????

© 2009-2014 sql 9