Nocleg

Najbardziej popularne sposoby przenocowania w Bułgarii to hotel, kwatera prywatna lub własny namiot. Dla amatorów mniej standardowych rozwiązań są jeszcze nocne pociągi sypialne, poczekalnie dworcowe, plaże i bary. W większości miast działają państwowe i prywatne hotele, ich liczba jest oczywiście większa w miejscowościach znanych jako centra turystyki: w stolicy, na wybrzeżu czarnomorskim, w Bansku, w Borowcu, Saparewej Bani, Pamporowie itp.

Hotele, ale także restauracje i me-hany mają zwykle standard różnicowany, któremu odpowiada liczba gwiazdek. Jednogwiazdkowy pokój nie różni się wprawdzie wiele od dwu lub trzy gwiazdkowego, ale ma osobną łazienkę. Goście zagraniczni zwykle płacą więcej niż Bułgarzy za te same pokoje.

W poszukiwaniu spokoju
W poszukiwaniu spokoju
Zaciszne zakątki spodobają się tym, którzy szukają spokojnej bazy wypadowej na kilkudniowe wycieczki i tym, którzy chcą przez dłuższy czas odpocząć w jednym miejscu. Niestety

W wielu miastach i miasteczkach oferowane są również kwatery prywatne (nacrnuu Keapmupu, „czastni kwartiri"). Mnóstwo osób reperuje budżety domowe, wynajmując pokoje, a z każdym rokiem jest ich coraz więcej. Pokój dla dwóch osób w kwaterze prywatnej nie powinien kosztować więcej niż 20-30 l w, a poza sezonem cena może spaść nawet do 10-20w. Zawsze też można się potargować. Nie należy obdarzać naganiaczy na stacjach zbytnim zaufaniem i zawsze samemu warto sprawdzać, jak wygląda miejsce, w którym mamy się zatrzymać.

Kempingi znajdziemy na całym wybrzeżu i w pobliżu większych ośrodków turystyki. Czasem są to tylko pola namiotowe, czasem oferowane są także za stosunkowo niewielką opłatą jedno- lub dwupokojowe domki. Rozbijania się na dziko nie polecamy, zresztą jest to nielegalne, choć wśród turystów cieszy się pewną popularnością.

Nocleg na forum

  • adam
    adam

    Hej ! Jedziemy pod koniec sierpnia z małym synkiem i ze względów zdrowotnych chcemy tam pobyć dłużej -około miesiąca.W związku z tym czy ktoś zna namiar na tanie kwatery (kwaterę) najlepiej na płd. wybrzeżu do 300 m od morza (pokój z łazienką i aneks kucheny).Podobno prywatne są tańsze. Byliśmy 3 lata temu w VII- VIII w Sw. Vlas to za tydzień wyszło za studio 1200 zł. Teraz chciałbym dużo taniej. Mój mail iszq@o2.pl

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]