Arbanasi

Wioskę Arbanasi trzeba koniecznie odwiedzić przy okazji pobytu w Wielkim Tyrnowie - leży ona zaledwie 4 km na północny wschód od centrum miasta.

Do Arbanasi w sezonie kursuje z Tyrnowa kilka mikrobusów dziennie, odjeżdżają z placyku tuż obok miejskiego targowiska u zbiegu ulic Byłgarija i Nikoła Gabrowski. Poza tym można podjechać mikrobusem kursującym na trasie Tyrnowo - Górna Oriachowica i wysiąść na rozjeździe, skąd odchodzi droga prowadząca do wsi (ok. 1 km). Można także skorzystać z taksówki. Alternatywą może być piesza wycieczka - odległość nie jest duża, a ponadto podczas marszu pod górę doskonale widać bardzo ładną panoramę Tyrnowa. Niestety, trasa jest dość ruchliwa, dlatego marsz może stać się uciążliwy. Po przybyciu do Arbanasi warto od razu sprawdzić, o której mamy bus powrotny, ponieważ może się zdarzyć, że ostatni w danym dniu nam ucieknie i pozostanie powrót na piechotę.

W centrum Arbanasi wywieszony jest plan zabudowy, co znacznie ułatwia orientację wśród wąskich uliczek, przy których niemal nie widać domów - od ciekawskich spojrzeń chroni je wysoki mur.

Arbanasi na forum

  • Brak rozmów na temat Arbanasi.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]