Bałczik

Bałczik leży w odległości ok. 44 km od Warny, nieopodal trasy E87, 37 km na południowy wschód od Dobricza - stolicy obwodu. Miasto usytuowane jest na tarasowatych wapiennych skałach, cieszy się sławą kurortu nad małą zatoką, ale jednocześnie brak tu letniego zgiełku i wysokich cen właściwych innym turystycznym miejscowościom bułgarskiego wybrzeża. Bałczik posiada trzecim co do wielkości (po Warnie i Burgas) port w Bułgarii.

W okresie 1913-1940 r. znajdowała się tutaj rezydencja królów i arystokracji rumuńskiej. Przypomina o tym pałacyk w stylu orientalnym, zbudowany przez królową rumuńską Marię w pięknym parku o bujnym subtropikalnym drzewostanie, z unikalnymi kwiatami, krzewami i ogrodem kaktusów, wygodnymi alejkami i plażą.

Plaża u stup klifu Kaliakra
Plaża u stup klifu Kaliakra
Zdjęcie Bałczik, w Bułgarii. Malownicze stare miasteczko z rezydencją królowej Rumunii. Koło rezydencji znajduje się piękny ogród botaniczny, drugi co do wielkości w Europie.

Warto zwiedzić stare magazyny portowe, willę Korab. W miejskim muzeum liczne eksponaty. Znajdujące się tu źródła mineralne o temp. 21 st.C, leczą dolegliwości układu pokarmowego. Warto tu też przyjechać z tego względu, że miasto - choć leży blisko nadczarnomorskich kurortów: Albeny i Złotych Piasków - nie jest jednak zatłoczone i oferuje nie lada atrakcje: przepiękny ogród botaniczny oraz niemniej godną uwagi piaszczystą plażę.

Bałczik okręg Dobricz
Miasteczko Bałczik znajduje się w okręgu Dobricz w północnej części wybrzeża Bułgarii. Spędzając wakacje w tej miejscowości oprócz wspaniałych plaż zobaczyć liczne muzea i eksponaty

Współrzędne geograficzne Bałczik
Latitude: N 43° 25’ 37" (43.4269047), Longitude: E 28° 09’ 42" (28.1617188)

Bałczik na forum

  • marti
    marti

    witam chcialam podzielic sie swoja opinia o balchiku :) jestem tego samego zdania co agat:) miasto jest po prostu bajecznie bajeczne. brak mi slow bylam tam pelne 2 tyg i wracac do pl plakalam bo zakochalam sie w tym miejscu. cudowni ludzie i cudowne miasto czysta woda i w porownaniu do zlotych piaskow czy albeny spokoj i bulgarski klimat :) na pewno nie byl to moj ostatni wyjazd. balchik pozostanie w moim sercu do konca zycia :) najlepsze co mi sie przydarzylo:) polecam kwatery u mariny nad samiutkim morzem. marinka bardzo sympatyczna i uczciwa osoba moj znajomy jezdzi do niej od 10lat traktuja sie jak rodzina :) i czestuje domowa wysmienita rakijka ;) polecam balchik! ale w sumie jak ludzie zaczna sie tam zjezdzac to juz nie bedzie ten sam balchik w ktorym bylam !

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]