Obzor

Obzor to popularna miejscowość wypoczynkowa, za czasów greckich nosząca nazwę Heliopolis. W pobliżu znajdują się ruiny dawnej rzymskiej, później średniowiecznej bułgarskiej twierdzy Kozjak. Zachowały się także ruiny świątyni Jupitera. Obozor w turystów zasłynął przede wszystkim wspaniałymi plażami o długości 7 km i szer. 60 m.

Z Obzor dopłynąć można statkiem żeglugi przybrzeżnej do Warny lub Burgas. Dalej na południe, w pobliżu przylądka Emine (ok. 16 km) znajdują się ruiny greckiej twierdzy Paleokastro.

Miasto Obzor w obwodzie Burgas
Miasto Obzor w obwodzie Burgas
Niewielkie miasteczko Obzor usytuowane w obwodzie Burgas cieszy się dobrą opinią wśród turystów głównie za sprawą przepięknych szerokich plaż.

Z Obzor do Słonecznego Brzegu prowadzi piękna trasa przez Eminską Płaninę. Około 8 km przed tym uzdrowiskiem, tuż nad morzem we wsi Włas, znajduje się camping na ponad 1000 miejsc.

Współrzędne geograficzne Obzor
Latitude: N 42° 49’ 03" (42.8174622), Longitude: E 27° 52’ 48" (27.8799533)

Obzor na forum

  • megan 1000
    megan 1000

    Jadę do Obzoru 3 raz byłam w 2006 i 2008 roku. Polecam miejscowość dla osób, które lobią poleniuchować. Obzor ma bardzo dożo barów, restauracji, knajp. Jedzenie serwują dobre, można zjeść tradycyjną kuchnię Bułgarską, dużo pizeri, jest także knajpa z kuchnią Polską, jest nie źle, ale co dzienie nie da się tam jeść. Poza tym na plaży są bary z napojami, także wyskokowymi ;-), dobre piwko "Zagorka". Panowie z kukurydzą zachęcają w bardzo zabawny sposób, do zakupów. Atrakcji w Obzorze dla dzieci pod dostatkiem, 2 place z karuzelami i atrakcjami, tor kartingowi i na plaży różnego rodzaju rozrywka wodna (banany, statki, zjeżdżalnie, trampoliny). Wieczorami można pobawić się w dyskotekach i klubach, muzyka jest właściwa wszech obecna. Podsumowując Obzor to miejsce dla wszystkich, każdy znajdzie coś dla siebie, miejscowi ludzie życzliwi, serdeczni. Kwaterę można znaleźć bardzo tanio (w tym roku 6 euro doba/os), nie wiem jak jest w hotelach bo nie byłam. Miłych wspomnień z Obzoru życzę.

Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]