Carewo

Miasto Carewo znane wcześniej jako Wasiliko i Miczurin znajduje się na małym półwyspie w obwodzie Burgas, gdzie występują rzadkie gatunki drzew i roślin. Ten nadmorski kurort liczący około 6 tyś. mieszkańców był starożytną grecką kolonią i osadą rybacką. W Carewie znajdziemy piaszczyste plaże z krystalicznie czystymi wodami morskimi opływającymi podnóże Strandży (gór opadających ku morzu). Są tu bardzo malownicze zatoczki. Piękne rzeki z cudownie położonymi dolinami wpływają do morza. Wzdłuż trzech plaż organizowane są imprezy sportowe: regaty, surfing, nurkowanie i wiele innych. Można także wynająć łódź i wyruszyć na przyjemną podróż wzdłuż morskiego brzegu.

O głównych zaletach kurortu decydują przyjemne połączenia: morza i gór z egzotyczną roślinnością, autentyczne bułgarskie tradycje i folklor z tańcami wokół ogniska, a także wyśmienite warunki do uprawiania sportów wodnych, łowienia ryb, nurkowania. Plaż jest kilka, nie są duże, ale całkiem przyjemne.

Tsarevo
Tsarevo
Nadmorskie miasteczko Царево Carego, bardziej znane pod nazwą Tsarevo każdego roku przyciąga spragnionych słońca turystów z całego świata.

Niestety, nie jest to miejsce wymarzone dla miłośników życia nocnego. Na nocne zabawy lepiej wybrać się do Sozopolu albo Primorska. W Carewie znajdziemy raczej spokój i wytchnienie od wielkomiejskich kłopotów i trosk. Ponieważ miasto nie jest znanym kurortem, ceny są niższe niż gdziekolwiek indziej na wybrzeżu, a przy tym atrakcji nie brakuje. Carewo może być więc dobrym miejscem na spędzenie wakacji dla ludzi nieszukających ekstrawagancji.

Tsarevo
Wysokie klify i nieregularna linia brzegowa takie właśnie jest miasteczko Carewo stanowiące nie lada atrakcję dla licznie spędzających tu co roku turystów. Jak okazuje się

Współrzędne geograficzne Carewo
Latitude: N 42° 10’ 10" (42.1695527), Longitude: E 27° 50’ 43" (27.8454151)

Carewo na forum

  • Brak rozmów na temat Carewo.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]