Burgas

Miasto jest czwartym co do wielkości ośrodkiem Bułgarii. Leży w południowo-wschodniej części kraju usytuowane jest nad zatoką i trzema jeziorami. Są to typowe jeziora lagunowe, które powstały ze względu na niski brzeg morza. Nazwy jezior to Atanasowskie, Burgaskie i Mandrenskie. W jeziorach dość pokaźna obfitość ryb, z czego ten region jest słynny i dumny zarazem. Jeziora są bardzo płytkie, zawierają więcej soli niż woda morska. Klimat jest tu umiarkowanie kontynentalny o wyraźnym oddziaływaniu Morza Czarnego.

Centrum Burgas znajduje się między pierwszymi dwoma zbiornikami, choć zabudowania rozrastającej się aglomeracji sięgają już położonego nieco bardziej na południe Jeziora Mandreńskiego. Burgas jest największym portem morskim i ważnym ośrodkiem bułgarskiego przemysłu.

Turystyka w Burgas
Turystyka w Burgas
Burgas nie jest najpopularniejszym celem turystów wybierających się do Bułgarii, choć jest drugim co do wielkości miastem tego kraju. Nie ma tu zbyt wiele zabytków.


Burgs w oczach turysty
Nagranie video z Burgas w Bułgarii przedstawiające obraz Burgas widziany oczami turysty, a więc plaże, zabytki i centrum miasta a także kompleksy turystyczne i zaplecze

Współrzędne geograficzne Burgas
Latitude: N 42° 30’ 17" (42.5047926), Longitude: E 27° 27’ 45" (27.4626361)

Burgas na forum

  • Brak rozmów na temat Burgas.
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. [ok]